Fakro
NOVITUS

Wyszehradzki Festiwal Sportowy – 3 edycja

Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro w partnerstwie z Mesto Podolínecze Słowacji, Základní škola Opava z Czech oraz Inárcs Nagyközség Önkormányzata z Węgier od 06.2015r. realizuje projekt „Visegrad Sports Festival-3rd edition” współfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (Visegrad Fund).

 

Festiwal sportowy zorganizowany zostanie w dniach 20-21.06.2015r. i obejmował będzie szereg imprez sportowych które odbywać się będą w przygranicznym obszarze Doliny Popradu.

 

Festiwal sportowy będzie imprezą towarzyszącą do Maratonu Wyszehradzkiego w ramach którego zorganizowane zostaną nastepujące konkurencje:

  • ultramaraton górski na dystansie 50 km;
  • biegi górskie na dystansie 11 km oraz 30 km;
  • sztafeta biegowa na trasie Maratonu Wyszehradzkiego (Podolinec-Rytro) dla 12 drużyn;
  • rajd turystyczny dla seniorów wg formuły nordic walking.

 

Dodatkowo w celu promocji sportu jako najlepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promocji zdrowego stylu życia zorganizowana zostanie konferencja promocyjna w dniu 20.06.2015r.

Imprezy organizowane będą wspólnie przez organizacje z miejscowości Rytro (PL), Podolinec (SK), Opava (CZ) oraz Inarcs (HU). Projekt ma na celu promocje zdrowego stylu życia wśród młodzieży oraz propagowanie aktywności i udziału w imprezach rekreacyjnych osób starszych. Festiwal umożliwi udział szerokiej rzeszy uczestników których stopień wytrenowania nie pozwala brać udziału w Maratonie. Sztafeta zostanie zorganizowana na trasie Podoliniec – Rytro a pozostałe imprezy zostaną zorganizowane na terenie gminy Rytro. Rajd nordic walking odbywać się będzie na trasach turystycznych w okolicach Rytra. Projekt wpłynie stymulująco na kreowanie nowych form współpracy pomiędzy NGO z Polski, Słowacji, Czech i Węgier oraz krzewienie idei wolontariatu.

 

Zapraszamy do udziału!!!

 

WAŻNE LINKI:

 

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny