TheGrue.org
Fakro
NOVITUS

III Walny Bieg czyli „walka z wiatrakami”

W sobotę 17 stycznia zgodnie z coroczną tradycją odbył się Bieg Walny Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro w którym udział wzięli członkowie stowarzyszenia, a także zaprzyjaźnieni biegacze i kibice dzięki którym oglądać możemy zdjęcia z tej imprezy.

 

 

W tym roku aura wycięła organizatorom figla i w przeddzień imprezy ze względu na oblodzenie drogi powyżej szlabanu na Małej Roztoce musieli ją poprowadzić innymi ścieżkami tej najmniejszej na Sądecczyźnie gminie. Jednak Ne zmartwiło to uczestników biegu, którzy w promieniach słońca mogli podziwiać widoki na Beskid Sądecki z pod ryterskich wiatraków. Najszybszym visegradczykiem tego dnia był powracający na biegowe ścieżki Piotrek Admin Pociecha, który na pokonanie trasy potrzebował dokładnie 35:46.Niecałą minutę po zwycięzcy biegu na mecie zameldował się Mariusz Szkaradek, który na ostatnich kilometrach rywalizacji nie zdołał dogonić będącego w świetniej formie Admina. Z kolei trzeci na mecie z czasem 36:43 był świetnie zapowiadający się Mateusz Klisowski. Ciekawie także odbyła się rywalizacja w kategorii kobiet, która zdecydowanie zdeklasowała niezrzeszona zawodniczka Beata Olchawa. Na pokonanie trasy potrzebowała dokładnie 41:28. Jako druga na mecie zameldowała się Angelika Brończyk, która uzyskała czas 42:51. Trzecie miejsce na pudle tego dnia wywalczyła Ania Bodziony, która do końca biegu deptała po piętach Angelice Brończyk.

 

O godzinie 14 nastąpiła dekoracja zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn oraz rozlosowano upominki. Na wszystkich biegaczy w klimatycznej Karczmie nad Potokiem czekał pyszny żurek z gorącą herbatą, a na deser szarlotka J. Żeby tego było mało każdy członek stowarzyszenia otrzymał świąteczno – noworoczny gift w formie paska na numer startowy. Wyniki biegu oraz zdjęcia z imprezy można obejrzeć w zakładce biegi towarzyszące. Po zakończeniu III Biegu Walnego nastąpiła druga część dzisiejszego spotkania czyli Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro. Zgodnie z kluczem rozpoczęto od przywitania zgromadzonych przez prezesa Janka Tomasiaka oraz wybór Przewodniczącego (Marian Dobosz), Zastępcy Przewodniczącego (Mariusz Szkaradek) i Sekretarza (Robert Tomasiak). W dalszej kolejności Jacek Poręba przedstawił sprawozdanie merytoryczne za 2014r., Janek Tomasiak sprawozdanie finansowe za 2014r., a Leszek Rembiasz opinię Komisji Rewizyjnej dotyczącą przedstawionego przed chwilą sprawozdania finansowego po czym przystąpiono do głosowania. Uchwała o przyjęciu sprawozdań została przyjęta jednogłośnie. W dalszej kolejności przedstawiono sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej (Leszek Rembiasz) po czym poddano je pod głosowanie. Uchwała o przyjęciu sprawozdania została przyjęta jednogłośnie. Kolejną uchwałą nad którą przyszło głosować zgromadzonym w tym dniu visegradczykom była uchwała o udzieleniu zarządowi absolutorium za 2014r. Uchwała został przyjęta jednogłośnie. W dalszej kolejności omówiono bardzie ciekawe rzeczy, a więc mówiono o tym co stowarzyszenie robiło w 2014r., a co zamierza w 2015r. Krótko mówiąc.. Bratysława, Warszawa i Koszyce wyjazdowo, a organizacyjnie… II Bieg Wierchami, Visegrad Maraton i nowinka Podbieg na Makowice i włączenie go w ogólnopolskie kalendarze biegowe. Po tym jak każdy wypowiedział się w kwestii planów Janek Tomasiak przedstawił sytuację finansową stowarzyszenia, a Robert Tomasiak poruszył kwestie związane z stanem osobowym stowarzyszenia i propozycjami aktywizacji co po niektórych członków. I tak ustalono skład sekcji internetowej:

 • Administrator: Mateusz Mikulski
 • Endomondo: Robert Tomasiak
 • Facebook: Rafał Maćkowski
 • YouTube: Angelika Brończyk
 • Google+: Vadim Kujalanskas
 • Redakcja: Łukasz Mikulski
 • Portal biegowe: Dorota Dąbrowska

W kwestii sztabów organizacyjnych na Bieg Wierchami oraz Visegrad Maraton postanowiono przyjąć ubiegłoroczny model, który zakładał, że startujący w sobotę pomagają pry organizacji w niedziele, a Ci co starują w niedziele pomagają w sobotę. Stowarzyszenie idąc za ciosem zorganizuje także Bieg Niepodległości w Nowym Sączu. Ostatnią kwestią nad którą toczyły się dyskusję był pomysł Jacka Poręby, aby organizować wspólne obozy treningowe w okolicznych górach co dzięki świetnej infrastrukturze turystycznej jest pomysłem godnym rozpatrzenia w okresie wiosenno-jesiennym. Na tym Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro zakończono.

Dzięki wszystkim za obecność.!®

 

>>> GALERIA FOTO <<<

>>> III Walny Bieg Stowarzyszenia Wyniki OPEN 9 km <<<

 

 • Autor: Łukasz Mikulski
 • Foto: Marek Tomasiak, Kinga Żywczak
 • Video: beskid.tv
 • Galeria: Vadim Kujalanskas

 

Komentarze   

+3 #1 Łukasz nie biegający 2015-01-22 17:47
Marek. Skąd masz tą czwórkę? Z Krynicy heheh :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny