TheGrue.org
Fakro
NOVITUS

Ruszyły zapisy na Wierchy. Widzimy się 15.06.2019 r.

Wczoraj (tzn. 17.12.2018 r.) punktualnie o godzinie 20 ruszyły zapisy na kultowy ryterski bieg górski czyli Bieg Wierchami. Na liście startowej znajduję się już przeszło 136 biegaczek i biegaczy, którzy 15 czerwca 2019 będą mieli do pokonania dystanse od 11 do prawie 60km po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego, ale i Lubovnanskiej Vrchowiny bowiem jeden z biegów ma charakter transgraniczny, ale o tym kawałek dalej.

W tym roku organizatorzy czyli Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro zdecydowało się na uruchomienie zapisów stosunkowo późno. Wynikało to z kilku powodów, nie mniej jednak taki stosunkowo późny start wywołał napięcie u stałych bywalców, którzy pisali z pytaniem kiedy zapisy? A więc zapisy wystartowały wczoraj punktualnie o godzinie 20 na stronie ZAPISÓW Na trzech górskich dystansach Organizator wprowadził łączny limit uczestników na 550 osób. Z nowości na jakie w tym roku zdecydował się Organizator warto podkreślić:

  • możliwości dokonania opłaty startowej za pomocą szybkiego przelewu,
  • możliwość zamówienia dedykowanej koszulki hiszpańskiej marki SportHG, której wizualizacja ukażę się już na dniach w cenie 50zł,
  • usytuowanie dodatkowej linii kontroli pomiaru czasu na trasie biegu,
  • rozbudowę strefy Re-fresh, która w tym roku wyjątkowo przypadła do gustu uczestnikom imprezy,
  • możliwość skorzystania z basenu w dniu zawodów,
  • wprowadzenie konieczności posiadania kubeczka w czasie biegu dzięki czemu nasze góry będą czystsze;

Wracając do tematu dystansów to wyglądają one następująco:

Visegrad Ultra – jest to transgraniczny bieg górski o charakterze ultra odbywający się w ramach Biegu Wierchami liczący bagatela 58km. Motywem przewodnim biegu są zamki, które się wznoszą zarówno nad Starą Lubovnią (Słowacja) i Rytrem gdzie ulokowane są start i meta, a trasa wiedzie właśnie przez te unikatowe zabytki. Sygnałem startu jest dzwon, który wisi w murach okalających lubovnianską twierdzę. Zanim biegacze wyruszą na trasę przebiegną przez cały zamkowy dziedziniec w kształcie litery „S”.  Bieg jest przedewszystkim dedykowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ultra ze względu na dystans, a także osobom już doświadczonym w ultra, które dzięki wyjątkowo szybkiej trasie mogą śrubować swoje ultrawyniki. Na tym dystansie do Waszej dyspozycji będzie aż 6 punktów odżywiania i nawadniania także bez obaw.

Waligóra – jest to bieg górski odbywający się w ramach Biegu Wierchami liczący 30km. Ideą tego biegu jest obiegnięcie Rytra, a w zasadzie jego serca czyli Doliny Roztoki dookoła. Po drodze uczestnicy tego biegu zobaczą wszystkie atrakcję turystyczne Rytra począwszy od widoku na zamek leżący na zboczach majestatycznej Makowicy, bunkier z czasów II wojny światowej, a także ślady dziedzictwa ludowego budownictwa jak choćby chatką śp. Babci Nowakowej na Poczekaju. Warto też dodać, że przebiegnięcie przez takie punkty jak Schronisko PTTK na Przehybie, Radziejową – najwyższe wzniesienie Beskidu Sądeckiego zaliczaną do Korony Gór Polskich czy magiczną Niemcową, usianą morzem borowin. Na tym dystansie czekać na Was będą trzy punkty odżywcze.

Corno Owca - jest to bieg górski odbywający się w ramach Biegu Wierchami liczący 11km. Bieg z założenia przeznaczony dla ścigantów oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi. Trasa biegu poprowadzona grzbietem Połomi z której rozpościera się piękny dookólny widok na całe Rytro i góry je okalające wynagrodzi trudy biegu, a usytuowane po drodze w Dolinie Wielkiej Roztoki źródełko miłości ugasi pragnienie na 1km przed metą.

Także chybojcie ku nom 😊

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny