TheGrue.org
Fakro
NOVITUS

Gorąco polecamy!!! Virtuti Militari – Bieg Honoru 3-4.06.2017 r. Rytro

W malowniczej otulinie Doliny Popradu, po raz pierwszy będzie miało miejsce tak innowacyjne wydarzenie sportowe, jak Virtuti Militari - Bieg Honoru. To reżyserowany bieg przeszkodowy, oparty na wydarzeniach historycznych II Wojny Światowej. Prawie 24 godziny szkoleń i zmagań skierowanych do amatorów i profesjonalnych biegaczy górskich, do pasjonatów rekonstrukcji historycznych i miłośników Beskidu Sądeckiego.

 

W dniach 3-4 czerwca 2017 w malowniczej scenerii Doliny Popradu odbędzie się „Virtuti Militari – Bieg Honoru”. Co wyróżnia to wydarzenie na tle innych? Przede wszystkim to, że oprócz wymiaru czysto sportowej rywalizacji będzie to doskonała okazja do podróży w czasie i przeniesienia się w realia II Wojny Światowej. Na sam początek uczestnicy wezmą udział w szkoleniu, które pomoże im poznać kontekst historyczny rywalizacji, a wieczorna biesiada w obozie partyzanckim pozwoli lepiej zintegrować się i złapać luz przed czekającą uczestników rywalizacją. Nocleg dla uczestników biegu i osób towarzyszących będzie na trenie obozu w namiotach wojskowych. W tym miejscu warto nadmienić, że wybór miejsca zawodów nie jest przypadkowy. Nawiązuje do wydarzeń jakie rozgrywały się na Sądecczyźnie podczas II Wojny Światowej. W strefie przygranicznej kurierzy AK przeprowadzali na stronę słowacką ludzi podziemia, oficerów, Żydów i Polaków. Kostiumy, scenografia i grupy rekonstrukcyjne będą stanowić jedyną w swoim rodzaju otoczkę, jakiej nie miał do tej pory żaden bieg przeszkodowo-scenariuszowy. Pomiar czasu pozwoli wprowadzić do tego wyzwania nutkę rywalizacji, jednak niezależnie od osiągniętego czasu każdy kto pokona najeżoną przeszkodami trasę i ukończy bieg jest ZWYCIĘZCĄ. Zmagania będą mieć charakter zarówno indywidualnego jak i grupowego biegu przeszkodowego na dystansie 20km. Pomiar czasu odbywa się pomiędzy posterunkami Grenzschutz, gdzie patrol niemiecki wbija do kenkarty uczestnika czas przybycia do punktu. Niezmieszczenie się w limicie otwiera możliwość spędzenia kilku godzin w obozie jenieckim.

 

Przeszkody naturalne

  • głębokie jary
  • rzeka

Przeszkody sztuczne

  • 10/5 kg soli w plecaku
  • zasieki
  • tyrolka
  • escape room
  • studnia

 

Uwiezieni w obozie jenieckim zostają uwolnieni po ataku polskich oddziałów. Zakończenie to dekoracja i koncerty zespołów regionalnych. Jeśli zatem na chwile chcielibyście uciec od zgiełku miasta, znudziło się wam zwykłe udeptywanie asfaltu, a „zwykłe” biegi nie wyzwalają już w Was tylu emocji nasza propozycja zdaje się być szyta na miarę Waszych potrzeb. Przybywajcie w czerwcu do Rytra i razem z nami rzućcie się w wir historii doświadczając przygody rodem z wojennego filmu.

 

MEDIA:

 

 

Źródło, wideo, fot.: www.virtutimilitari.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny