TheGrue.org
Fakro
NOVITUS

Ruszyły zapisy na 2. Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich 15.08.2017 Rytro

Do czego zachęcamy? „Pobij rekord trasy Ogóra i pokonaj historyczną kurierską trasę z Dworca PKP w Rytrze na Przehybę i odnotuj swój czas w pamiątkowej księdze wejść” – tak zachęcaliśmy Was w zeszłym roku do udziału w 1. Biegu i Rajdzie Kurierów Sądeckich.

 

Co się zmieniło od zeszłego roku? Rekord Ogóra został pobity przez dobrze Wam znanego Andrzeja Długosza – słynnego biegacza górskiego na cały kraj i Europę, ale trasa dalej istnieję i… można pobić rekord Andrzeja.

 

W tym roku także na zeszłoroczny wzór dla osób niebiegających i tych, które akurat tego dnia nie będą czuły się na siłach organizujemy Rajd po kurierskiej ścieżce. Tak samo jak w zeszłym roku obsługę przewodnicką zapewnia Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid w Nowym Sączu.

 

Nie wiecie jak wygląda trasa i kiedy impreza? Trasa 2. Biegu i Rajdu Kurierów Sądeckich poprowadzi spod ryterskiego Dworca PKP (zgodnie z tradycją) by dalej zboczami Kanarkówki pod słynnymi ryterskimi wiatrakami poprowadzić w kierunku Wdżarów i Rezerwatu Wietrzne Dziury (1038 m n.p.m.). Jeżeli opis wydaję Ci się krótki to wspomnę tylko, że za sobą masz już kilka dobrych kilometrów i prawie 700 metrów w pionie. Ale biegnijmy dalej teraz przed nami Wielka Przehyba (1195 m n.p.m.) , a stąd już tylko rzut kamieniem w kierunku Przehyby i schroniska. Swój czas odnotujecie w pamiątkowej księdze wpisów, którą kiedyś prowadzili przyszli kurierzy. Na mecie czekać na Was będzie ciepłe jadło, rekonstrukcje historyczne oraz trochę historycznych ciekawostek. O wielkim ognisku nie piszę tylko dlatego, że to „oczywista oczywistość” Aha w ogóle impreza odbędzie się 15 sierpnia 2017 r.

 

Kim byli kurierzy, czym się parali i wiele ciekawostek znajdziesz w zeszłorocznej prezentacji autorstwa P. Leszka Zakrzewskiego z Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Nowy Sącz, która jest dostępna na naszej stronie. W tym roku też przewidujemy prezentacje, ale na razie nie zdradzamy szczegółów.

 

Co znajdziesz w pakiecie? Na pewno fajną koszulkę z motywami patriotycznymi dla pierwszych 100 osób, pamiątkowy numerek, przewóz depozytu na Przehybę, posiłek i rzecz jasna medal ;)

 

Czy są nagrody? Są jak najbardziej o wartości 2500zł. Dodatkowo Bieg Kurierów wchodzi w skład Ligi Biegów Patriotycznych w Rytrze w której też przewidziane są nagrody.

 

A zresztą, sami oglądnijcie filmik TV Beskid i zobaczcie co się szykuje, Hej!

 

Pobierz:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny