TheGrue.org
Fakro
Regatta
STOPER

Sportowcy z nagrodami starosty! Gratulacje dla Prez. Visegradu, dla Prez. UKS Ryter i członkini Ani

Podczas corocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

 

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego, starosta nadzoruje działalność 234 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu, w tym dla 176 stowarzyszeń sportowych. Sprawuje także rolę organu rejestrowego. Co roku na zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Powiecie Nowosądeckim z budżetu Starostwa Powiatowego przeznaczane są środki finansowe. W 2016 r. jest to kwota 193 000 zł. W ramach tych środków udzielono 29 dotacji finansowych dla 27 stowarzyszeń na zadania związane z organizacją imprez sportowych oraz udziałem sportowców Sądecczyzny w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych. W 2016 r. jest to dotacja w wysokości 48 000 zł. Ponadto, starosta objął honorowym patronem i wsparł finansowo 20 ogólnopolskich imprez sportowych organizowanych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

- Osiągacie Państwo świetne wyniki w sporcie, stajecie na najwyższym podium. Jesteście ambasadorami Sądecczyzny – powiedział starosta Marek Pławiak. – Jestem dumny, że Ziemia Sadecka rodzi takich ambitnych, zdolnych ludzi, którzy potrafią konsekwentnie trenować i sięgać po laury. Dziękuję wszystkim trenerom i działaczom sportowym, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, wpajając im ducha walki fair play i zachęcając do podejmowania codziennego wysiłku, który, czasami po wielu latach, przynosi pierwsze miejsce w zmaganiach na poziomie olimpijskim.

 

Nagrody starosty za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym otrzymali zawodnicy m.in.:

  • Anna Bodziony – mieszka na co dzień w Niskowej, a trenuje w Zrzeszeniu Sportu Osób Niepełnosprawnych „Start” Nowy Sącz. Jest Mistrzynią Świata w Półmaratonie w 2015 r., natomiast w  2016 r. na Mistrzostwach Europy zdobyła dwa medale: złoty na 5000 m oraz srebrny na 3000 m.

Nagrody w kategorii: trener, działacz m.in.:

  • Małgorzata Machałowska - prezes i trener UKS „Ryter” oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Rytrze. Trenowana przez nią młodzież uzyskuje wysokie lokaty w małopolskim współzawodnictwie sportowym w piłce siatkowej i biegach przełajowych. Ponadto co roku organizuje wiele ogólnopolskich imprez sportowych, pozyskując na nie środki od sponsorów i instytucji.

  • Jan Tomasiak - prezes Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro, członek UKS „Ryter”. Niegdyś zawodnik skialpinista, obecnie organizator wielu wydarzeń sportowych. Od lat organizuje Visegrad Maraton, Bieg Wierchami, Rodzinne Bieganie z Regatta, Bieg na Makowice, Bieg Niepodległości.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Marian Ryba oraz radni: Marian Dobosz, Stanisław Sułkowski, Zenon Szewczyk i Tadeusz Zaremba  oraz dyrektorzy szkół, ośrodków sportowych i oczywiście zawodnicy oraz trenerzy.

 

 

Źródło: Powiat Nowosądecki (olsz)

Fot. Maria Olszowska

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny