TheGrue.org
Fakro
Regatta
STOPER

A jednak relacja ;) z IV Biegu Niepodległości w Rytrze 11.11.2016

11 listopada 2016 punktualnie o godz. 11.11 wystartował IV Bieg Niepodległości w Rytrze. Przed startem zawodnicy uroczyście odśpiewali hymn, co umocniło ich w duchu patriotycznego biegania. Trasa była podzielona na dwa dystanse: 5 km oraz 10 km i poprowadzona leśną drogą Ryterską.

 

Przed biegiem zawodnicy odbierali pakiety startowe, w których znaleźć można było m.in. patriotyczny biało czerwony numerek oraz piłeczkę, którą następnie wrzucało się do urny. Urny były podzielone na tą patriotyczną, czyli dla osób, które biegły w min. 3 elementach patriotycznych oraz dla pozostałych uczestników. Pogoda dopisywała gdyż uśmiechnęło się do nas słońce, przy czym nie było za gorąco. Zawodnicy chwalili sobie dobrze oznaczoną trasę oraz przepiękny medal z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, którym został uhonorowany każdy, kto przekroczył linię mety. Dodatkowo w Regionalnej Karczmie każdy z uczestników mógł liczyć na ciepły posiłek, napój, oraz coś słodkiego, a dla głodomorów organizator przewidział jeszcze ognisko z kiełbaskami.

 

Przed przystąpieniem do ceremonii wręczenia szabli oraz nagród ufundowanych przez Regatta Polska, uczestnicy biegu oraz przybyli goście mogli posłuchać koncertu lokalnego Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu”, który kultywuje regionalne tradycje Czarnych Górali występujących na terenach Piwniczańsko-Ryterskich.

 

Po dekoracji odbyło się losowanie gdzie zawodnicy z urny patriotycznej oraz niepatriotycznej mogli powalczyć o cenne nagrody. Na rozchodniaczka raz jeszcze zagrała dla nas „Dolina Popradu” by każdy przybyły do nas gość z muzyką patriotyczną jak i góralską na ustach mógł wrócić do domu.

 

WYNIKI IV BIEG NIEPODLEGŁOŚĆI:

 

 

Komentarze   

+1 #1 Marcin 2016-11-18 19:46
Mateusz mam pytanko.
Widzialem oczywiście filmik z Biegu Niepodległości ale nie było w nim jak wbiegam z córeczką na metę.
Czy jest szansa żebyś zdobył dla mnie ten fragment od operatora? Może ma to gdzieś nagrane. Pozdrawiam i dzięki za fantastyczny bieg 11.11.16
Cytować
0 #2 Mateusz 2016-11-19 07:47
Witam Cie Marcinie ;)


Pamiętam, że wbiegałeś z córeczką ;) ;) ;) Dziękuje, że byłeś ;) Skontaktuję się z Telewizją Beskid i postaram Ci się ten fragment zdobyć ;) ;) ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny