TheGrue.org
Fakro
Regatta
STOPER

Cz. IV Oznakowanie dla IV Biegu Niepodległości w Rytrze 11.11.2016 r. !!!

Witojcie ;) Dziś postaramy się Wam przybliżyć orientację w terenie podczas biegu ;) Budzicie się rano 11 listopada 2016 r. i wszelkimi dostępnymi środkami komunikacji udajecie się w kierunku Rytra. Kierujecie się w stronę Hotelu Perła Południa, gdzie poniżej tuż przy szumiącym potoku ulokowana jest Karczma Nad Potokiem – my tam już będziemy na Was czekać, wypatrujcie tablic z napisem BIURO ZAWODÓW.

Po dokonaniu formalności w Biurze Zawodów, i obowiązkowej rozgrzewce, udajemy się na linie startu. Jak już na pewno dobrze wiecie do wyboru będą dwa dystanse 5 i 10 km. Start jest wspólny, równo o godz. 11:11 po obowiązkowym odśpiewaniu hymnu narodowego. Trasa prowadzi z pod Hotelu Perła Południa, gdzie po przebiegnięciu ok. 200 metrów skręcamy o 90 stopni w lewo i kierujemy się już cały czas prosto, w górę pięknej Doliny Roztoki Wielkiej. Należy pamiętać, że poruszamy się prawą stroną. Na uczestników biegu na dystansie 5 km będzie czekał pierwszy nawrót po przebiegnięciu 2,5 km, o to tablica, którą zobaczycie – głowy do góry ;)

Biegacze, którzy zdecydowali się wybrać dystans 10 km, biegną dalej prosto wypatrując drugi nawrót ulokowany na 5 km – patrz tablica poniżej. Niespodzianka, dla spragnionych punkt z ciepłą herbatką ;)

Po przekroczeniu nawrot dla danego dystansu zbiegamy w dół, prosto do mety. I tu najważniejszy punkt biegu trzeba na mecie, wlecieć w odpowiedni dla wybranego biegu tunel ;) – patrz tablice poniżej.

Szczęśliwi po przekroczeniu linii mety, otrzymacie piękny medal i owacje na stojąco kibiców. Kolejno udajecie się na ciepły posiłek, dekorację i losowanie nagród do Biura Zawodów, czyli do Karczmy Nad Potokiem. Do losowania nagród przypominamy, co miniecie na trasie? Na pewno biegaczy. A tak na poważnie to po drodze miniecie pięknie wkomponowane w górskie zbocze źródełko miłości, a kawałek dalej pomnik poświęcony Partyzantom Ziemi Sądeckiej wykonany na bazie wychodni skalnej. Kawałek dalej będziecie mogli jeszcze zobaczyć Wężowe Skały, z których jeszcze do niedawna miejscowi wydobywali kamień. Ponadto poszukajcie na naszej stronie informacji np. ile było edycji danego biegu, po jakich trasach biegaliśmy, poczytajcie też o otaczających nas szczytach górskich w Beskidzie Sądeckim itp. ;)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Współorganizatorzy

Partnerzy Biegów

Sponsorzy Biegów

Patronat medialny